ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Sylwetki mistrzów

Codzienność Davida Alana Harvey'a

Codzienność Davida Alana Harvey'a
Bardzo wcześnie rozpoczęta przygoda z fotografią sprawiła, że David Harvey jest jednym z bardziej płodnych współczesnych fotoreporterów

David Alan Harvey jest uznanym fotoreporterem, znanym przede wszystkim ze swoich długoterminowych projektów dokumentujących kulturę Ameryki Łacińskiej. Jest także wieloletnim współpracownikiem magazynu National Geographic, a od 1997 roku pełnoprawnym członkiem agencji Magnum.

Skąd wzięło się jego zainteresowanie fotografią?

Urodził się w San Francisco w 1944 roku, a wychował w Wirginii. Zdjęcia zaczął robić w wieku 11 lat, a później za pieniądze zarobione na roznoszeniu gazet kupił sobie używany aparat Leica. Studiował w Wyższej Szkole Dziennikarstwa na Uniwersytecie Missouri. Po ich ukończeniu w 1969 roku rozpoczął pracę w wydawanej w Kansas gazecie Topeka Capital-Journal, później zaś przyznano mu grant, który pozwolił mu zrealizować kilka własnych projektów.

Jaki był jego pierwszy fotoreportaż?

Jego pierwszym projektem były zdjęcia dokumentujące życie czarnoskórych mieszkańców slumsów mieszczących się w Norfolk w Wirginii. Aby uchwycić szczegóły codziennego życia rodziny Ligginsów, Harvey zamieszkał z nią na jeden miesiąc. W 1967 roku sam wydał album z powstałymi w ten sposób zdjęciami, który zatytułował "Tell It Like It Is".

Kiedy zaczął pracować dla National Geographic?

Pierwszy zlecony mu fotoreportaż zrealizowany został na wyspie Tangier w Wirginii i ukazał się w 1973 roku. Od tamtej pory przygotował dla tego magazynu ponad 40 reportaży, w tym m.in. poświęconych cywilizacji Majów, wyścigom starych samochodów i Murowi Berlińskiemu.

Jak potoczyła się jego kariera?

Zafascynowało go poznawanie rytuałów, tradycji i kultury hiszpańskiej i portugalskiej diaspory w Ameryce. Wydał dwa albumy poświęcone życiu Latynosów: Cuba (1999) i Divided Soul (2003). Stał się wiodącą i wpływową osobowością, jeśli chodzi o wykorzystywanie koloru w fotografii.

Czym wyróżniają się jego ostatnio opublikowane albumy?

Odchodzi w nich od typowego fotoreportażu. Jego wydana w 2012 roku książka określana jest jako "fotograficzna nowela", w której czytelnicy sami opowiadają swoje własne historie na podstawie opublikowanych w niej zdjęć. Harvey mówi, że album ten znajduje się w szarej strefie, gdzieś pomiędzy dokumentem a zmyśleniem, natomiast książka Beach Games (2015) to już 100-procentowa fikcja, w której zestawione zostały kolorowe i czarno-białe prace.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wolisz pojedyncze numery?
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl

Nasze serwisy
Wydawnictwo AVT - numer 1 w segmencie Special Interest - Wydawnictwo AVT - numer 1 w segmencie Special Interest
Ups! Coś poszło nie tak
Kod błędu:
404
Brak strony!

Działamy w segmentach rynku

Portfolio 2017

Czym możemy służyć

 • Reklama i promocja
  w specjalistycznych magazynach
 • Prezentacja
  w katalogu branżowym
 • Reklama i promocja
  w serwisach online
 • Wysyłka mailingowa
  do precyzyjnie wyselekcjonowanych grup docelowych
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT-Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11,
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax: 22 257 84 00

avt@avt.pl
www.avt.pl

O Wydawnictwie
Wydawnictwo AVT działa od stycznia 1992 roku. Specjalizuje się w wydawaniu czasopism oraz informatorów poradnikowych (specjalistycznych i popularno-naukowych) dla czytelników o wyraźnie określonych zainteresowaniach – profesjonalistów i hobbistów. Portfolio AVT liczy łącznie 37 tytułów regularnych, w tym 20 miesięczników i dwumiesięczników, które grupują się w pięciu segmentach tematycznych: Budownictwo i Wnętrza, Elektronika i Automatyka, Muzyka i Dźwięk, Edukacja i Hi-Tech oraz Rodzina. Łącznie czasopisma AVT mają ponad 1,5 miliona czytelników.
Copyright © AVT 2020
Współpraca w zakresie SEO: Pozycjonowanie Poznań
Polecamy