ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Znajdź osobisty temat do fotografowania

2018-01-12
15 komentarzy
30
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Znajdź osobisty temat do fotografowania
fot. Kevin Faingnaert
Wybierz to, co Cię interesuje. Wielokrotnie nagradzany fotograf dokumentalny Kevin Faingnaert ma dla Ciebie ciekawe wyzwanie!

PROfil

Kevin Faingnaert
Mieszka i pracuje w Gent w Belgii. Jest magistrem socjologii. Uważa się za socjologicznego fotografa dokumentalnego i koncentruje się głównie na uwiecznianiu życia społeczności, które znikają powoli z głównego nurtu kultury. W 2016 roku skończył realizację projektu zatytułowanego Føroyar, dokumentującego życie w odległych wsiach rozsianych po Wyspach Owczych. Fotografi e z tego cyklu zostały opublikowane w albumie wydanym przez Another Place Press.

Kevin: Jedną z najlepszych metod rozwinięcia moich fotograficznych umiejętności była realizacja własnego projektu, który zmusił mnie do wyjścia poza moją strefę komfortu i sfotografowania czegoś nowego. Własny projekt stanowi dla fotografa możliwość pokazania swojej pasji do uwieczniania określonych tematów. Może być to świetny sposób na pokonanie własnych ograniczeń i nauczenie się nowych rzeczy. Za każdym razem, gdy zabierasz się do realizacji takiego przedsięwzięcia artystycznego, powinieneś zastanowić się nad kilkoma rzeczami.

Najważniejszy jest wybór tematu, a ten zależy tylko od Ciebie. Powinno być to coś, co naprawdę Cię interesuje lub wywołuje Twoje emocje. Nie wybieraj tematu w oparciu o to, co może się podobać innym. Na przykład ja swój najnowszy projekt postanowiłem poświęcić Wyspom Owczym, a zdecydowałem się na to, ponieważ lubię wyspy.

Zarezerwuj sobie trochę czasu na projekt, wyznacz termin i trzymaj się planu. Także czas, w jakim chcesz go zrealizować, zależy tylko od Ciebie i wagi, jaką przywiązujesz do tematu. Może to być tydzień, a możesz chcieć poświęcić mu nawet pół roku. Aby zrealizować mój, spędziłem na Wyspach Owczych miesiąc, ale realizacja innego zajęła mi rok, ponieważ mogłem się nim zajmować tylko raz w miesiącu.

Zacznij od mniejszych przedsięwzięć i powoli realizuj coraz większe. Mój pierwszy projekt polegał po prostu na fotografowaniu ludzi żyjących na mojej ulicy. Lubisz fotografować krajobrazy? Zacznij uwieczniać własne miasto, miasteczko lub wieś, a dopiero później wyrusz w jakieś nowe miejsca koleją, samochodem lub samolotem. www.kevinfaingnaert.com

fot. Kevin Faingnaert
fot. Kevin Faingnaert
fot. Kevin Faingnaert
fot. Kevin Faingnaert
fot. Kevin Faingnaert
fot. Kevin Faingnaert
fot. Kevin Faingnaert
fot. Kevin Faingnaert
fot. Kevin Faingnaert
fot. Kevin Faingnaert
fot. Kevin Faingnaert
fot. Kevin Faingnaert

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl