ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Fotografuj odpoczywające zwierzaki jak Roeselien Raimond

2018-09-23
0 komentarzy
18
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Fotografuj odpoczywające zwierzaki jak Roeselien Raimond
Fotografka przyrody Roeselien Raimond odkrywa przed nami kulisy powstania serii zdjęć zatytułowanej „Zen Foxes”

PROfil

Roeselien Raimond
Jest znana na całym świecie z wykonywania osobistych i bardzo intymnych zdjęć. Zawsze interesowała ją natura, psychologia i sztuka, w związku z czym postanowiła zostać fotografem przyrody, dziennikarką i redaktorką. www.roeselienraimond.com

Lisy to zwierzęta, do których zawsze miałam słabość. Na samym początku byłam zadowolona, kiedy udało mi się po prostu zrobić zwykłe zdjęcie jakiegoś przedstawiciela tego gatunku. Z biegiem czasu zauważyłam jednak, że pewne ich zachowania poruszają mnie bardziej niż inne. Podczas gdy wielu fotografów woli robić zdjęcia zwierzętom będącym w ruchu, mnie dużo bardziej fascynują te chwile, kiedy są one spokojne.

Moim zdaniem lisy wyglądają najlepiej, kiedy są całkowicie zrelaksowane, nie doskwiera im żaden dyskomfort oraz nie czują strachu, bólu ani głodu. Lisy potrafią być niezwykle zrelaksowane. Wydają się w pełni cieszyć chwilą – to coś, co jest dość trudne dla ludzi żyjących w ciągłym pośpiechu. Uwielbiałam oglądać te pogodne i wyglądające na szczęśliwe zwierzaki, w związku z czym fotografowanie ich w takim nastroju niemal automatycznie przekształciło się w projekt. Lisy cieszące się ciepłym słońcem lub zapachem świeżej trawy wyglądają niemal tak, jakby medytowały. Stąd właśnie wzięła się nazwa całej serii „Zen Foxes”.

Aby odzwierciedlić delikatność usposobienia „praktykujących zen” lisów, dodaję swoim zdjęciom miękkości, fotografując z dużym otworem przysłony (otwierając ją tak bardzo, jak tylko to możliwe). W uzyskaniu rozmytego otoczenia pomaga mi z pewnością także mój sprzęt – Canon EOS 5D Mark III z obiektywem EF 100–400 mm f/4,5–4,6L IS II USM.

Wskazówki dotyczące wykonywania portretów odpoczywających zwierząt

  • Jeśli chcesz uchwycić zdjęcie medytującego lisa, postaraj się również oddać kontemplacji otoczenia. Zwierzęta potrafią naprawdę dobrze odczytać mowę ciała: kiedy czują, że jesteś zestresowany lub zbyt niecierpliwy, będą się zachowywać w podobny sposób.
  • Zawsze okazuj zwierzętom respekt. Każde zwierzę ma swoją strefę komfortu i da Ci znać (kładąc uszy lub zmieniając postawę ciała), jeśli znajdujesz się w akceptowalnej dla nich odległości. Jeśli nie, pozostaw im nieco więcej przestrzeni.
  • Fotografuj z niskiej perspektywy. Robienie zdjęć aparatem trzymanym na poziomie oczu zwierzęcia pozwala uzyskać nie tylko bardziej intymne ujęcia, lecz także daje możliwość silniejszego rozmycia pierwszego planu.
  • Zapomnij o statywie. Praca bez trójnogu daje większą swobodę oraz możliwość szybkiego i spontanicznego reagowania na zachowanie zwierzęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl