ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

07/2013

07/2013
Kup ten numer
Wydanie papierowe
Kup ten numer
Wydanie elektroniczne
+ DODATEK: Przejrzyj
ten numer
 

Wideo-kursy na płycie CD

(nie dotyczy e-wydania)
  • Ucz się sam fotografii, cz.12 - Podstawy obsługi aparatu
  • Szkoła Photoshopa
 

Redaktor naczelny poleca

Lipcowy numer Digital Camera Polska, to wydanie bardzo wakacyjne! Wraz z najlepszymi fotografami podróżniczymi - Jackiem Boneckim i Marcinem Dobasem, radzimy jak przygotować się i o czym pamiętać by z weekendowych wypadów, plenerów z przyjaciółmi i przede wszystkim rodzinnych podróży, przywieźć fantastyczne zdjęcia.

Oprócz tego jak zawsze kilkadziesiąt stron warsztatu oraz testy gorących nowości: długo oczekiwanego Nikona D7100, najmniejszej na rynku lustrzanki Canon EOS 100D i superszybkiego Samsunga NX300!

Strefa sprzętu

Fotofusy 2013
Fotofusy 2013

Czym będziemy fotografować za 5 lat? Specjalnie dla DCP wróżą z fusów eksperci wiodących firm. W tym odcinku swoimi spostrzeżeniami dzieli się z nami Tomasz Malasek z firmy Samsung Electronics Polska.

Canon EOS 100D - urocze maleństwo
Canon EOS 100D - urocze maleństwo

Pełny test najmniejszej lustrzanki na rynku. To obecnie najmniejsza lustrzanka na rynku. I choć wygląda bardzo niepozornie, pod względem możliwości znacząco nie ustępuje większym rywalom. Czy miniaturowy EOS 100D to dobry wybór dla początkującego fotoamatora?

Nikon D7100 - podany na ostro
Nikon D7100 - podany na ostro

Wyposażono go w nową matrycę, bez optycznego filtra dolnoprzepustowego, aby robił ostrzejsze zdjęcia. Czy ten ryzykowny krok opłaci się Nikonowi? Zobaczcie sami, jakie możliwości oferuje nowy D7100

Samsung NX300 - imperium kontratakuje
Samsung NX300 - imperium kontratakuje

Modelem NX300, koreański gigant wraca do gry. Stylowy i uzbrojony po zęby, chce powalczyć z liderami rynku bezlusterkowców. Czy ma szanse?

Aparaty kompaktowe z wyższej półki
Aparaty kompaktowe z wyższej półki

Testujemy najnowsze modele kieszonkowych aparatów dla wymagających. Który z nich będzie najlepszym uzupełnieniem dla Twojej lustrzanki?

Inspiracje

Hot shots
Hot shots

Zobaczcie najlepsze zdjęcia naszych Czytelników!

10 rzeczy do spróbowania od zaraz...
10 rzeczy do spróbowania od zaraz...

Nasz comiesięczny cykl, w którym przedstawiamy ciekawe pomysły na niecodzienne zdjęcia.

Fotograf w podróży - Wakacyjny poradnik
Fotograf w podróży - Wakacyjny poradnik

Dla fotografów lato jest okresem szczególnym. Po długich miesiącach szarówki, słoty i krótkich dni przychodzi słońce, dobre światło i ekspozycja. Świat mieni się kolorami, dni są długie, a czas kanikuły pozwala w pełni poświęcać się swojej pasji.

Najważniejsze, aby ten okres wykorzystać jak najbardziej efektywnie. Oto kilka porad Jacka Boneckiego, które pomogą Wam zapełnić twardy dysk morzem gigabajtów dobrych zdjęć.

Wywiad Digital Camera - Marcin Dobas
Wywiad Digital Camera - Marcin Dobas

Czy można robić dobre zdjęcia podczas rodzinnych wakacji? Co powinniśmy spakować do torby? Jak szukać mocnych kadrów i ciekawych kompozycji?

Na te i inne pytania odpowiada Marcin Dobas, wielokrotnie nagradzany fotograf i podróżnik, specjalizujący się w fotografi i przyrodniczej.

Tylko w Digital Camera - Franz Christian Gundlach
Tylko w Digital Camera - Franz Christian Gundlach

W latach 60. jego odważne, op-artowe zdjęcia doskonale chwytały ducha czasów – były świetną ilustracją tego, jak zmieniało się powojenne społeczeństwo. Ale Franz Christian Gundlach to nie tylko fotograf, ale również kolekcjoner – jego zbiory są historią fotografi i mody w pigułce.

Sławni i bogaci - Jamel Shabazz
Sławni i bogaci - Jamel Shabazz

Nowojorski dokumentalista Jamel Shabazz od zawsze był zainteresowany ulicą – rejestrował przyjaciół z Brooklynu, ich ciekawe twarze i otoczenie. Nie myślał wtedy o przełomie, jakiego dokona...

Warsztat

Temat numeru - Ujarzmij lustrzankę
Temat numeru - Ujarzmij lustrzankę

Od portetu, przez krajobrazy, makro i zwierzęta, na fotografi i ulicznej kończąc – podpowiadamy, jak ustawić aparat, aby w pełni wykorzystać jego możliwości w każdej sytuacji!

Shoot!
Shoot!

Potężna dawka inspiracji, warsztatu i porad ekspertów dla użytkowników lustrzanek. W tym numerze dowiecie się m.in. jak fotografować polne kwiaty,  nauczycie się malować światłem, poznacie sposób na zamianę zdjęcia kwiatów w dzieło sztuki i przeczytacie o przysłonie.

Szkoła Photoshopa
Szkoła Photoshopa

W tym numerze zamieniamy dzień w noc i poszerzamy swoją wiedzę na temat warstw, a dla bardziej zaawansowanych  pokazujemy jak stworzyć na zdjęciu mgłę.

Fotoporady
Fotoporady

Dowiecie się m.in. jak zwiększyć głębię ostrości, co wybrać - szum, czy szczegóły, w jaki sposób zapobiec zbieganiu się pionów na zdjęciach, jak docieplić barwę skóry, oraz czy warto fotografować przez okno.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl