ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Panasonic GM5 - maluch systemu Micro 4/3 z wbudowanym wizjerem Krzysztof Mularczyk

Panasonic GM5 - maluch systemu Micro 4/3 z wbudowanym wizjerem
Następca modelu GM1, niezwykle małego bezlusterkowca systemu Micro 4/3, pod oznaczeniami GM5 zyskał wbudowany wizjer

Po dwóch latach od premiery Panasonika GM1, najmniejszego bezlusterkowca Micro 4/3, doczekaliśmy się jego następcy. Zaprezentowany dzisiaj Panasonic Lumix GM5, to nadal mikrus, ale teraz wyposażony we wbudowany wizjer elektroniczny o rozdzielczości 1,2 Mp, powiększeniu 0,92x i ze 100-procentowym polem widzenia. Ma czujnik oka, który uaktywnia działanie autofokusa po przyłożeniu oka do wizjera i, według producenta, zapewnia taką samą reprodukcję kolorów, jaką znamy z modelu Lumix GX7. Zsynchronizowany jest także z dotykowym, choć nieruchomym, 3-calowym wyświetlaczem (rozdzielczość 920 tys. px) w aparacie – patrząc w wizjer można wskazywać na ekranie LCD punkt ostrości.

Sercem aparatu jest 16-megowa matryca formatu 4/3 sterowana procesorem Venus Engine. Opracowany filtr reprodukcji detali (Detail Reproduction Filter Process) ma zwiększać rozdzielczość graniczną i kontrast w zakresie od średniego do wysokiego, uzyskując tym samym lepszą jakość obrazu przy jaskrawym oświetleniu. Według producenta w GM5 przyspieszono też autofokus i wzbogacono go o funkcję Low Light AF poprawiającą działanie przy słabym oświetleniu. Poza wykrywaniem twarzy, autofokus może też ustawiać się na oku osoby portretowanej.

Panasonic Lumix GM5 nagrywa filmy wideo w jakości Full HD 1920 x 1080 60p/50p w formacie AVCHD Progressive i MP4 z dźwiękiem stereo. Tak jak poprzednik, oferuje minimalny czas ekspozycji 1/16000 i tryb seryjny 5 kl./s. Do dyspozycji są także funkcje Focus Peaking, cichy tryb migawki, elektroniczna poziomica, czy 22 filtry cyfrowe. Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi możliwe jest też łatwe parowanie z urządzeniami mobilnymi i przesyłanie do nich zdjęć i filmów. Opcje łączności umożliwiają również zdalną obsługę aparatu - smartfon lub tablet stają się wtedy narzędziem zdalnego sterowania. Przed wyzwoleniem migawki możliwa jest zmiana opcji takich jak ostrość, przysłona, czas ekspozycji czy ISO.

Nowe obiektywy do modeli GM5 i GM1

Jako dodatek do aparatu Lumix GM5 i GM1 Panasonic wprowadza na rynek dwa nowe obiektywy zgodne z systemem Micro 4/3 ale specjalnie dopasowane do małego korpusu modeli GM1 i GM5.

Nowy Lumix G Vario 35–100 mm f/4,0-5,6 ASPH. MEGA O.I.S. to odpowiednik pełnoklatkowego telezoomu 70–200 mm. Jest bardzo kompaktowy i lekki, choć z metalowym bagnetem. Wyposażony w 7-listkową przysłonę i system optycznej stabilizacji drgań, składa się z 12 soczewek (9 grup) z których dwie to elementy niskodyspersyjne i jedna asferyczna. Ma być dostępny w wersji czarnej i srebrnej.

Z kolei Lumix G 14 mm f/2,5 II ASPH, czyli odpowiednik 28 mm, to znana już stałka, ale teraz dopasowna stylistycznie i rozmiarowo do korpusów GM1 i GM5. Będzie także dostępna w czarnej i srebrnej kolorystyce.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl