ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Fujifilm X-A2 – retro-maluch z trybem selfie Maciej Zieliński

2015-01-15
1 komentarzy
7
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Fujifilm X-A2 – retro-maluch z trybem selfie
Fujifilm goni konkurencję i zapowiada wprowadzenie niewielkiego bezlusterkowca z ekranem odchylanym do pozycji selfie oraz Wi-Fi

Selfie to niesłabnący trend wśród amatorów fotografii, nic więc dziwnego, że producenci aparatów próbują rywalizować ze smartfonami i namawiają do wykonywania autoportretów w dużo lepszej jakości. I tak po Samsungu (modele NX3000 i NX mini), Sony (A5100) i Olympusie (E-PL7), własny model z odchylanym o niemal 180 stopni ekranem zaprezentowało również Fujifilm.

Fujifilm X-A2 powstał na bazie stylowego X-A1, czyli najprostszego i najtańszego modelu z popularnej i cenionej serii X. Najważniejsze parametry nie uległy zmianie – sercem aparatu jest nadal 16-milionowa matryca CMOS formatu APS-C obsługiwana przez procesor EXR II. Sensor pracuje w szerokim zakresie czułości ISO 200-25 600 i może rejestrować do 5,6 kl./s. Producent deklaruje też bardzo szybki start 0,5 s i minimalne opóźnienie reakcji spustu 0,05 s.

Najważniejszą nowością zdaje się być przystosowanie aparatu do wygodnego wykonywania autoportretów. Ekran LCD o dobrej rozdzielczości 920 tys. pikseli możemy teraz odchylić o 175 stopni, czyli niemal do pionu. W tej pozycji automatycznie uruchamiany jest tryb automatycznego wykrywania twarzy, który ustawia ostrość na oczach portretowanej osoby, ułatwiając wykonywanie ostrych zdjęć. Po zainstalowaniu w smartfonie lub tablecie darmowej aplikacji, wykonane zdjęcia możemy szybko wysłać za pośrednictwem Wi-Fi. To co wyróżnia rozwiązanie Fujifilm, to uproszczona procedura, nie wymagająca identyfikatorów i haseł. Zdjęciom możemy przypisać również dane GPS, by bez problemu odszukać miejsce ich wykonania na cyfrowej mapie.

Wraz z aparatem Fujifilm zaprezentowało również odświerzone obiektywy: standardowy zoom XC 16-50 mm F3,5-5,6 OIS II, który w trybie makro ostrzy już od 15 cm (7 cm od przedniej soczewki) oraz kompaktowe tele XC 50-230 mm F4,5-6,7 OIS II z systemem stabilizacji optycznej o deklarowanej wydajności 3,5 EV.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl