ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Pentax K-S2 - najmniejsza uszczelniona lustrzanka z odchylanym LCD Krzysztof Mularczyk

2015-02-09
1 komentarzy
1
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Pentax K-S2 - najmniejsza uszczelniona lustrzanka z odchylanym LCD
Na rynek wejdzie najmniejsza uszczelniona lustrzanka. K-S2 to także pierwszy model Pentax z Wi-Fi/NFC i ruchomym LCD

Tak jak Pentax K-S1, nowy K-S2 opiera się na 20-milionowej matrycy APS-C bez filtru AA. Obsługuje ją procesor PRIME MII, oferując maksymalnie ISO 51200. Matryca ma wbudowany mechanizm stabilizacji (SR) i symulator filtra anty-aliasingowego (AA) redukujący efekt mory. Mikroruchy matrycy wykorzystywane są także przez funkcję Astro Tracer służąca do śledzenia gwiazd na niebie przy stosowaniu dłuższych ekspozycji. W aparacie zastosowano natomiast nowy system automatycznego ustawiania ostrości SAFOX X pracujący już przy -3 EV. Nadal jednak składa się z 11 punktów, z czego 9 to pola krzyżowe.

Korpus K-S2 jest w pełni uszczelniony. Pomimo niewielkich rozmiarów aparat posiada pryzmatyczny wizjer jak w lustrzankach z wyższej półki. Oferuje też minimalny czas migawki 1/6000 s oraz tryb seryjny 5,5 kl./s. Nowy Pentax został wyposażony w wyświetlacz LCD z technologią Air Gapless (bez pęcherzyków powietrza), który jest pokryty specjalną warstwą żywicy pomiędzy panelem ochronnym a właściwym wyświetlaczem. Ma to zmniejszać odblaski i dyspersję światła. Po raz pierwszy w systemie Pentax zastosowano ruchome mocowanie wyświetlacza. Po obróceniu ekranu o 180 stopni można łatwo zrobić sobie selfie, wciskając przycisk znajdujący się obok wyzwalacza migawki.

Po raz pierwszy w lustrzance Pentax pojawiła się też łączność Wi-Fi i NFC zapewniająca łatwiejszą komunikację ze smartfonami i tabletami. Po zainstalowaniu aplikacji Image Sync na dowolnym urządzeniu użytkownik będzie miał możliwość zdalnej kontroli przesłony, prędkości migawki i czułości ISO w aparacie K-S2; będzie także mógł zdalnie wyzwalać migawkę, kontrolować kadr w podglądzie na żywo oraz przeglądać i wrzucać zdjęcia bezpośrednio na portale społecznościowe takie jak Facebook

W aparacie K-S2 można wybierać pomiędzy 11 trybami zdjęć niestandardowych z elastyczną kontrolą różnych parametrów i dziewięcioma trybami filtrów cyfrowych. Jest też 19 trybów Scen, tryb Zdjęć Automatycznych, a także funkcja HDR.

Pentax K-S2 posiada wbudowany mikrofon stereofoniczny i jest w stanie rejestrować filmy wideo w trybie Full HD (1920 x 1080 px, 30/25/24 kl./s). W menu znajdziemy też tryb poklatkowy 4K, który łączy zdjęcia zrobione w regularnych odstępach czasu i tworzy z nich jeden plik filmowy, oraz tryb Strumień Gwiazd (Star Stream), który pozwala na wzmacnianie lub osłabianie śladów gwiazd zarejestrowanych na filmie.

Nowa lustrzanka będzie dostępna na początku marca w trzech głównych kolorach: czarnym, białym i czarno-pomarańczowym. Dodatkowo można zamówić opcjonalnie inną obudowę spośród siedmiu wariantów dostępnych w dwóch kolekcjach outdoorowych: trzech kolorów w Kolekcji Terenowej i czterech kolorów w Kolekcji Sportowej.

Wraz z korpusem zaprezentowano składany standardowy obiektyw zmiennoogniskowy smc Pentax-DA L 18-50 mm f/4-5,6 DC WR RE odporny na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Długość obiektywu to zaledwie 41 mm w pozycji złożonej. Dzięki temu aparat nadal zachowuje swoje kompaktowe wymiary i jest łatwy do przenoszenia.

Cena Pentaksa K-S2 z tym obiektywem ma wynosić około 800 dolarów.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl