ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Olympus Stylus SH-2 - duży zoom i zapis RAW Antoni Żółciak

2015-03-11
0 komentarzy
9
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Olympus Stylus SH-2 - duży zoom i zapis RAW
Olympus Stylus SH-2 to wciąż ładny, aluminiowy kompakt - ale teraz aparat może zapisywać zdjęcia w formacie RAW

Nowy kompakt Olympusa bazuje na tej samej co model SH-1, 16-megapikselowej matrycy CMOS BSI o przekątnej 1/ 2,33 cala z 5-osiową stabilizacją i identycznym obiektywie, pokrywającym zakres ogniskowych od 25 do 600 mm (ekw. dla pełnej klatki) przy jasności f/3,0-6,9. Na pokładzie znajdziemy również zintegrowany moduł Wi-Fi, pozwalający na parowanie ze smartfonem i zdalną obsługę aparatu.

Najważniejszym wyróżnikiem modelu Olympus Stylus SH-2, względem jego poprzednika, jest możliwość rejestrowania zdjęć w formacie RAW. Producent usprawnił też tryby fotografowania w nocy, dodając kilka nowych, które przydadzą się nie tylko w krajobrazach. ale też przy portretach. Istotną zmianą ma być również dedykowany tryb do uwieczniania śladów gwiazd przy dłuższych czasach otwarcia migawki - a więc coś, co docenią zwłaszcza miłośnicy astrofotografii.

Tryb filmowy w Olympusie Stylus SH-2 oferuje nam opcje nagrywania w Full HD (1920 x 1080p) przy prędkości 60 klatek na sekundę. Znajdziemy tu nawet opcje rejestrowania sekwencji w zwolnionym tempie - albo przy 120, albo 240 kl./s. Jest też funkcja Time Lapse, za pomocą której skompresujemy pięciogodzinne fotografowanie w 20-sekundowy klip. Efekty możemy oglądać na 3-calowym, dotykowym ekranie LCD o rozdzielczości 460 tys. punktów.

Olympus - jak już zdążył nas przyzwyczaić - zadbał też o design SH-2. Sprzęt oparto o estetyczny, aluminiowy korpus, który dostępny będzie w dwóch wersjach czarnej lub srebrnej. SH-2 mierzy 109 x 63 x 42 mm przy wadze 271 gramów.

Aparat trafi do sklepów w kwietniu tego roku. Sugerowana cena detaliczna wynosi 399,99 dolarów.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl