ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Olympus Tough TG-4 - odporny kompakt z zapisem RAW

2015-04-13
0 komentarzy
16
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Olympus Tough TG-4 - odporny kompakt z zapisem RAW
Kolejna generacja zaawansowanego, wytrzymałego kompaktu Olympus Tough TG-4 to między innymi zapis RAW i nowe funkcje

Najnowszy Olympus TG-4 to nadal kompakt oparty na 16-megowej matrycy  i 4-krotnym zoomie optycznym o zakresie ogniskowych 25-100 mm (odpowiednik dla formatu 35 mm) i jasności od f/2 na szerokim kącie. Nie zmieniły się też parametry wytrzymałościowe - jest odporny na pył, kurz, upadki z wysokości 2,1 m, zgniatanie ciężarem do 100 kg, mrozoodporny do -10°C oraz wodoszczelny do głębokości 15 m. Pojawiły się jednak nowe funkcje: Podwodny HDR, Live Composite (znana z bezlusterkowców O-MD), zapis zdjęć w formacie RAW oraz Autofokus Obszaru, który pozwala na kontrolę ostrości w określonym obszarze ujęcia.

Tak jak poprzednik TG-4 wyposażony został w zaawansowany system Variable Macro, który pokrywa zasięgiem 29 cm: zaczynając od 30 cm, kończąc zaledwie 1 cm przed obiektywem. Posiada cztery tryby: Mikroskop, Kontrola Mikroskopowa, Bracketing Ostrości i Fokus Stacking. Nowością w trybie Mikroskopowym jest synchronizacja lampy błyskowej z dłuższymi czasami migawki. Natomiast funkcja Bracketing Ostrości robi kilka ostrych zdjęć tej samej sceny, ustawiają ostrość na różne obiekty, pozwalając później wybrać najlepsze ujęcie, zaś Fokus Stacking składa kilka różnych zdjęć w jeden obraz, na którym cały fotografowany obiekt znajduje się w obszarze ostrości. Użytkownicy TG-4 mogą korzystać z funkcji Fokus Stacking bez dodatkowego oprogramowania, bezpośrednio w aparacie.

Do dyspozycji jest także filmowanie Full HD oraz wbudowane Wi-Fi umożliwiające komunikację z urządzeniami mobilnymi, w tym sterowanie aparatem z poziomu smartfona/tabletu. Na pokładzie jest także GPS i elektroniczny kompas. Kadrowanie odbywa się na 3-calowym ekranie LCD o rozdzielczości 460 000 px.

Warto także pamiętać o szerokiej gamie akcesoriów: Sport Holder, pozwalający przypiąć aparat do uprzęży, konwertery obiektywów, pływający pasek, przystawka kierująca światło LED, oraz obudowa wodoszczelna do głębokości 45 metrów. Telekonwerter (TCON-T01) oraz konwerter Rybie Oko (FCON-T01) mogą być mocowane bezpośrednio do aparatu za pomocą adaptera, a w trakcie nurkowania konwerter makro (PTMC-01) i konwerter szerokokątny (PTWC-01) montowane są za pomocą adaptera do obudowy podwodnej.

Olympus Tough TG-4 dostępny będzie od maja 2015, w kolorach czarnym i czerwonym, z możliwością przedłużenia gwarancji o dodatkowych 6 miesięcy dzięki rejestracji w serwisie MójOlympus (https://myolympus.olympus-consumer.com).

 

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl