ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Metabones Speed Booster ULTRA - reduktor Canon/Nikon dla Micro 4/3

Metabones Speed Booster ULTRA - reduktor Canon/Nikon dla Micro 4/3
Metabones prezentuje Speed Booster ULTRA, najnowszy reduktor ogniskowej dla systemu Micro 3/4 kompatybilny z obiektywami na mocowaniu Canon EF i Nikon

Najnowsza wersja Speed Boostera Metabones dla bezlusterkowców Micro 4/3, tak jak w wersji dla Sony E, wykorzystuje elementy optyczne zawierające tantal. Układ składa się z 5 soczewek ustawionych w czterech grupach. Waga konwertera wynosi 161 g. Speed Booster ULTRA oferuje powiększenie 0,71x, co oznacza, że zmniejsza on mnożnik ogniskowej ze standardowej wartości 2,0x do 1,4x. Dla przykładu, pole widzenia obiektywu o ogniskowej 50 mm podłączonego za jego pośrednictwem do korpusu M4/3, będzie odpowiadało nie ogniskowej 100 mm, a wyniesie około 70 mm.

Reduktor będzie dostępny w wersjach z mocowaniami na obiektywy pełnoklatkowe Canon EF i Nikon. Można go również łączyć z optyką przeznaczoną dla aparatów z matrycami APS-C/DX, ale nie z oryginalnymi obiektywami Canon EF-S. W zależności od szkła może też pojawiać się winietowanie. Dokładne informacje o kompatybilności konkretnych modeli znaleźć można na stronie producenta.

Metabones Speed Booster ULTRA M4/3 jeszcze w tym miesiącu będzie dostępny w cenie 479 dolarów za wersję z mocowaniem Nikon i 649 dolarów z bagnetem Canon.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl