ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Lustrzanka z matrycą 120 Mp oraz kamera i monitor 8K - najbliższe plany Canona

2015-09-08
18 komentarzy
119
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Lustrzanka z matrycą 120 Mp oraz kamera i monitor 8K - najbliższe plany Canona
Firma Canon poinformowała o pracach nad lustrzanką z matrycą 120 Mp oraz monitorem i kamerą Cinema EOS o rozdzielczości 8K

Oferując rozdzielczość ok. 120 milionów pikseli, nowa lustrzanka systemu EOS będzie wyposażona w matrycę CMOS. Producent nie ujawnia szczegółów, a jedynie zapewnia, że przy tak wysokiej rozdzielczości zdjęcia charakteryzować się będą niemal trójwymiarową strukturą, a jakość wydruku plakatów wielkoformatowych będzie doskonała – obrazy można będzie kadrować i przycinać bez utraty jakości.

Nowa kamera Cinema EOS 8K będzie z kolei wyposażona w matrycę CMOS (ekwiwalent Super 35mm), która pozwoli uzyskać wysoką rozdzielczość 8192 x 4320 pikseli (około 35 Mp) oraz bogatą gamę kolorów podczas nagrywania filmów z prędkością 60 klatek na sekundę i przy 13-stopniowym zakresie dynamiki. Dodatkowo, konstrukcja kamery oraz niewielki korpus sprawią, że urządzenie będzie wyjątkowo mobilne. Z kolei mocowanie EF pozwoli korzystać z rozbudowanej oferty wymiennych obiektywów Canon EF.

Nowy monitor referencyjny 8K o ultrawysokiej rozdzielczości zostanie wyposażony w technologię przetwarzania obrazu Canon. Będzie oferował wysoką jasność, wysoki kontrast (szeroki zakres dynamiki) i szeroką gamę kolorów. Dodatkowo, gęstość rozmieszczenia pikseli na matrycy na poziomie ponad 300 pikseli na cal – zbliżona do liczby receptorów ludzkiego oka – pozwoli uzyskać wyjątkowo realistyczny obraz i umożliwi wyświetlanie subtelnych zmian w oświetleniu, co nie było wcześniej możliwe.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl