ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Cyfrowy aparat z papieru trafił na rynek Antoni Żółciak

2016-01-08
3 komentarzy
37
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Cyfrowy aparat z papieru trafił na rynek
Pomiędzy dwa kartoniki wsunięto miniaturową elektronikę - i w ten sposób powstał papierowy aparat, który potrafi zarówno fotografować, jak i kręcić filmy

Przy wymiarach 6,8 x 2 x 0,6 cm, ten nietypowy wynalazek stanowi wyjątek. Nie jest to bowiem prosta camera obscura, a całkiem praktyczny aparat cyfrowy, który wszystkie wykonane materiały przechowuje na 16-gigabajtowych kartach microSD.

Znalazło się tu nawet miejsce na diodę LED, sygnalizującą poziom naładowania akumulatora i wybrany tryb pracy, miejsce na włącznik czy gniazdo USB. To nie wszystko - w zestawie dostajemy również pasek, dzięki któremu nietypowy gadżet powiesimy na szyi tak, jak bardziej konwencjonalny sprzęt.

Matryca chińskiego urządzenia generuje 1,3-megapikselowe zdjęcia (1280 x 1024 px) i rejestruje klipy wideo w rozdzielczości 720 x 480 pikseli przy prędkości 30 kl./s. Możemy ponadto nagrywać dźwięk, który na nośnik zewnętrzny trafia w formacie MP3.

Aparat dostępny jest w jednym z chińskich sklepów w cenie 3 299 JPY. W przeliczeniu na rodzimą walutę otrzymujemy kwotę przekraczającą 100 złotych. Czy przekłada się to na jakość zdjęć? Cóż - wszystko zależy od potrzeb.


Przykładowe zdjęcia wykonane papierowym aparatem
Przykładowe zdjęcia wykonane papierowym aparatem
Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl