ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Artykuł promocyjny

Zdalna kalibracja monitorów EIZO

2016-03-17
1 komentarzy
29
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Zdalna kalibracja monitorów EIZO
Zapanuj w końcu nad kolorem zdjęć! Skorzystaj z nowej usługi EIZO polegającej na zdalnej kalibracji obrazu za darmo

Wydajemy grube tysiące na aparaty i obiektywy, zapominając o najważniejszym - dobrej jakości monitorze do edycji zdjęć. A przecież tylko dzięki niemu, edytując fotografie możemy mieć pewność, że widzimy na ekranie kolory i przejścia tonalne takie, jakimi powinny być. Należy jednak pamiętać, że nawet najdroższy monitor należy kalibrować - bez tego nie spełni swojego przeznaczenia. Niestety kalibracja monitora to ciągle temat nieznany i tajemniczy dla większości miłośników fotografii, a często nawet bardziej zaawansowanych fotografów.

Uogólniając, kalibracja polega na takiej regulacji monitora, aby wyświetlał obraz o zadanych parametrach jasności, temperatury punktu bieli oraz gradacji odcieni (gamma). Skalibrować można każdy monitor czy ekran laptopa, jednak należy pamiętać, że oprócz samej kalibracji ważna jest jakość urządzenia - czyli jego umiejętność wyświetlania określonego zakresu barw.


Tylko skalibrowany monitor graficzny wyciśnie z Twojego aparatu fotograficznego pełnię możliwości!
Tylko skalibrowany monitor graficzny wyciśnie z Twojego aparatu fotograficznego pełnię możliwości!  

Wszystkie wspomniane urządzenia można kalibrować programowo, ale najbardziej zaawansowane monitory graficzne, takie jak seria ColorEdge EIZO mają możliwość kalibracji sprzętowej, która jest dużo dokładniejsza. Sam proces kalibracji jest w przypadku takiego monitora dużo szybszy i dziecinnie prosty - nie wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu zarządzania kolorem. Wielu początkujących nie zdaje sobie z tego sprawy i - obawiając się skomplikowanie trudnych operacji - poprzestaje na ustawieniach fabrycznych ekranu. Aby tę sytuację zmienić i pomóc nowym użytkownikom w opanowaniu nowego monitora, EIZO uruchomiło nową usługę zdalnej kalibracji.  

Kto może skorzystać z nowej usługi EIZO

Do końca maja przy zakupie monitora z serii ColorEdge będzie można skorzystać z usługi zdalnej kalibracji za darmo. W ciągu najbliższych trzech miesięcy każdy klient, który zakupi od autoryzowanego Partnera EIZO Polska monitor z serii ColorEdge, będzie miał prawo skorzystać z nieodpłatnej usługi wstępnej kalibracji monitora. Kalibracja przeprowadzana będzie zdalnie z pomocą autoryzowanego specjalisty przy wykorzystaniu programu TeamViewer.


Monitory z najwyższej linii EIZO ColorEdge CG mają już wbudowane kalibratory.
Monitory z najwyższej linii EIZO ColorEdge CG mają już wbudowane kalibratory.

Zdalna kalibracja - procedura jest prosta!

Należy wejść na stronę eizo.pl i dokonać rejestracji poprzez elektroniczny formularz. W formularzu wystarczy podać podstawowe dane, takie jak model, numer seryjny monitora, system operacyjny, z którego korzysta klient oraz tzw. "target", czyli cel kalibracji. Parametry kalibracji zmieniają się w zależności od wybranego zastosowania, np. do: foto, druku czy internetu. Dzięki takiemu rozwiązaniu serwisant będzie w posiadaniu wszelkich niezbędnych informacji i będzie mógł bez zwłoki przystąpić do kalibracji.

Żeby skorzystać z usługi klient musi posiadać kalibrator. Osoby, które go nie posiadają mogą kupić gotowy zestaw, w skład którego wchodzi monitor EIZO z serii CX lub CS oraz kalibrator Datacolor Spyder 5 Express. Takie zestawy dostępne są u autoryzowanych resellerów EIZO. Niektóre firmy oferują również usługę wypożyczenia urządzenia kalibrującego. Oczywiście problem ten nie dotyczy posiadaczy monitorów z najwyższej linii ColorEdge CG, które mają wbudowane kalibratory.


Inwestując w monitor warto od razu kupić kalibrator. Nawet najlepszy model trzeba regularnie kalibrować.
Inwestując w monitor warto od razu kupić kalibrator. Nawet najlepszy model trzeba regularnie kalibrować.

Po wypełnieniu formularza na stronie i zainstalowaniu aplikacji TeamViewer należy poczekać na kontakt specjalisty. Po umówieniu dogodnego terminu kalibracji przeprowadzi on użytkownika krok po kroku po całym procesie kalibracji.

Procedura opisana jest klarownie na stronie EIZO, można tam również znaleźć szczegółowe informacje na temat promocji oraz formularz zgłoszeniowy. Jak informuje dystrybutor, usługa darmowej kalibracji będzie dostępna dla urządzeń zakupionych w polskim kanale sprzedaży. Użytkownicy będą mogli skorzystać z niej w ciągu 3 miesięcy od daty zakupu monitora.

Pierwsza kalibracja - zobacz filmy instruktażowe

Osoby, które nie zdecydują się na zdalną kalibrację mogą zobaczyć filmy instruktażowe dostępne na stronie kalibracjajestprosta.pl.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl