ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Wbrew rozsądkowi? Nowa klisza wchodzi na rynek! Jan Wodziński

2016-08-05
50 komentarzy
1
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Wbrew rozsądkowi? Nowa klisza wchodzi na rynek!
Niezależny producent, Bellamy Hunt wprowadza na rynek analogową kliszę JCH StreetPan o czułości ISO 400

Wiele osób ubolewa nad faktem, że analogowe medium powoli odchodzi w niebyt. Po bolesnym wycofaniu Kodachrome'a coraz więcej klasycznych rodzajów klisz odsyłanych jest do lamusa. Zaniepokojony tym faktem Bellamy Hunt - znany szerzej jako bloger ­ Japan Camera Hunter - postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Czyżby wbrew rozsądkowi?

Wydaje się, że nie! Coraz więcej niezależnych producentów prowadza na rynek swoje produkty - takie firmy jak CineStill czy Lomography znane są każdemu amatorowi tradycyjnej fotografii. Hunt zdecydował, że dołączy do grona niezależnych producentów i da "nowe życie" wycofanej przed laty kliszy AGFY, która pierwotnie służyła dla celów monitoringu miejskiego.

Zapowiadany w marcu monochromatyczny materiał o nominalnej czułości ISO 400 właśnie wszedł na rynek ­ i sprzedawany będzie pod nazwą JCH StreetPan. Jak zapewnia sam Japan Camera Hunter, klisza ma nadawać się do różnorodnych warunków atmosferycznych i oświetleniowych. Ze względu na zwiększoną czułość na światło o długości fali bliskiej światłu podczerwonemu, JCH StreetPan ma idealnie sprawdzać się przy fotografii o wschodzie i zachodzie słońca oraz przy dużym zamgleniu.

Właściwości materiału mają sprawiać, że będzie on bez problemu poddawał się wywoływaniu w wielu rodzajach wywoływaczy przy minimalnym zamgleniu w wyższych temperaturach procesu. Ma być też wyjątkowo drobnoziarnisty oraz dobrze zachowywać się przy skanowaniu. Zakres czułości, w których może być naświetlany wahać się ma pomiędzy 200 a 500.

Nowy materiał dostępny będzie w opakowaniach zbiorczych po 3, 5 oraz 10 rolek. Za najmniejsze opakowanie przyjdzie nam zapłacić 2635 jenów, czyli około 100 złotych. Więcej informacji o nowym materiale znajdziecie na: www.japancamerahunter.com.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl