ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Fujifilm X-A3 - bezlusterkowiec dla pokolenia selfie Jan Wodziński

2016-08-25
0 komentarzy
11
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Fujifilm X-A3 - bezlusterkowiec dla pokolenia selfie
Z odchylanym do pionu wyświetlaczem i rozbudowaną funkcją selfie - na rynek wejdzie bezlusterkowiec Fujifilm X-A3

Najnowsza propozycja firmy Fujifilm stworzona została specjalnie pod kątem młodych użytkowników aparatów i wyposażona w szereg funkcji, które mogą okazać się przydatne do robienia selfie jak i ujęć grupowych, np. w czasie imprez. Wyposażony został w 24,2-megapikselową matrycę APS-C i obracany o 180 stopni ekran dotykowy. 

Korpus nowego przedstawiciela serii X posiada poprawioną ergonomię. Po odchyleniu wyświetlacza do pozycji selfie automatycznie uruchamia się autofokus, który wyostrza obraz na oczach osoby fotografowanej. Podczas robienia autoportretu najważniejsze funkcje możemy kontrolować za pomocą pokrętła znajdującego się bezpośrednio pod palcem wskazującym bądź też przy użyciu ekranu dotykowego. Co więcej, migawka aparatu może zostać wyzwolona po wykryciu uśmiechu, wtedy, gdy w kadrze pojawią się dwie osoby, bądź też gdy w kadrze pojawi się ustalona liczba osób. Wszystkie te funkcje oraz design w stylu vintage powodują, że nowy bezlusterkowiec może okazać się atrakcyjnym produktem dla młodych, dynamicznych użytkowników.

Aparat Fujifilm X-A3 jest w stanie zrobić około 410 zdjęć na jednym ładowaniu akumulatora. Zakres czułości mieści się pomiędzy ISO 200 a ISO 6400 z możliwością rozszerzenia do ISO 25600. Elektroniczna migawka aparatu oferuje minimalny czas otwarcia na poziomie 1/32000 s, co umożliwi robienie zdjęć portretowych o małej głębi ostrości w pełnym słońcu. System autofokusa składa się z 77 pól, z czego 49 dostępnych jest w trybie AF-S (ostrzenia pojedynczego) a wszystkie 77 w trybach strefowym i szerokim ze śledzeniem.

Matryca aparatu jest stabilizowana elektronicznie, a nagrywanie video odbywać się może w jakości Full HD przy 60 kl./s. Warto wspomnieć, że filtry imitujące filmy Fuji dostępne są także w nowym modelu i mogą być używane podczas filmowania. Po podłączeniu do aparatu standardowego obiektywu XC 16-50 mm f/3,5-5,6 OIS II możliwe jest ostrzenie już z odległości 7 cm od przedniej krawędzi obiektywu, co jest dobrą wieścią dla fanów makrofotografii. Wbudowana łączność bezprzewodowa umożliwić ma także kontrolowanie aparatu przy pomocy smartfona lub tabletu.

Fujifilm X-A3 w zestawie z obiektywem XC 16-50 mm f/3,5-5,6 OIS II wejdzie do sprzedaży w październiku w cenie 600 dolarów. 

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl