ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Lightroom na Androida teraz z obsługą RAW Jan Wodziński

2016-11-10
5 komentarzy
79
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Lightroom na Androida teraz z obsługą RAW
Adobe zaktualizował mobilną wersję Lightrooma, dając użytkownikom Androida pełną obsługę plików RAW

Użytkownicy korzystający z mobilnej wersji jednego ze sztandarowych produktów Adobe, mogą mieć powody do zadowolenia. Od najnowszej wersji, oznaczonej jako Lightroom Mobile for Android 2.2 mogą oni korzystać z pełnej obsługi plików RAW.

Nowy mobilny Lightroom obsługuje teraz RAW-y ze wszystkich aparatów, z których pliki obsługiwane są przez desktopową wersję programu. Pozwala on także na importowanie nieskompresowanych plików wprost z pamięci aparatu na nasze urządzenie mobilne przy użyciu odpowiedniego kabla OTG. Po przesłaniu plików, będziemy mogli je edytować a także udostępnić je na przykład w serwisie Dropbox, One Drive czy Google Drive bez utraty jakości.

Kolejną nowością, dzięki której mobilny Lightroom na Androida zaczyna dorównywać swoją funkcjonalnością wersji na iOS jest podgląd plików RAW w pamięci aparatu. Po podłączeniu go do naszego smartfona czy tabletu i otwarciu Lightrooma, otworzy się okno importu z podglądem zdjęć zawartych w pamięci naszego sprzętu fotograficznego - przypomina to bardzo funkcjonalność znaną z wersji "biurkowej".

Wraz z aktualizacją wersji mobilnej, uaktualniono także webową wersję programu. Zyskała ona ulepszone narzędzia opisywania zdjęć, lepszą integrację z serwisem Adobe Portfolio a także funkcję pobierania oryginału zdjęcia, które zostało zsynchronizowane z Lightroomem poprzez chmurę Creative Cloud. Opcja ta jednak dostępna jest tylko i wyłącznie dla zalogowanego właściciela fotografii.

Nowa wersja aplikacji jest już dostępna w sklepie Google Play, a nowe funkcje wersji webowej również dostępne są dla użytkowników.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl