ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Sony Cyber-shot RX10 - kompakt z jasnym zoomem Krzysztof Mularczyk

2013-10-16
0 komentarzy
3
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Sony Cyber-shot RX10 - kompakt z jasnym zoomem
Najnowszy korpus z seri RX to wszechstronny i poręczny kompakt z jednocalową matrycą i obiektywem 24-200 mm o stałej jasności f/2,8!

A parat Cyber-shot RX10 to zaawansowany kompakt o znakomitych parametrach - oferuje jednocalową matrycę BSI CMOS Exmor R o rozdzielczości 20,2 Mp (taką samą jak w modelu RX100 II), obsługującą zakres czułości od ISO 125 do 12 800, oraz wbudowany, stabilizowany optycznie zoom o zakresie ogniskowych 24-200 mm (w przeliczeniu dla pełnej klatki) i stałym świetle f/2,8. Dzięki uniwersalnemu zakresowi ogniskowych - od szerokiego kąta po długie tele - aparat umożliwia wykonywanie zróżnicowanych ujęć. Ponieważ minimalna odległość od obiektu wynosi zaledwie 3 cm, obiektyw z powodzeniem posłuży także do makrofotografii. Naturalne wydaje się pytanie o jakość zdjęć, bo jak wiadomo, tak duża rozpiętość ogniskowych wymaga zazwyczaj pewnych kompromisów jeśli chodzi o jakość optyczną.

Biorąc pod uwagę parametry obiektywu trzeba stwierdzić, że RX10 jest dosyć lekki (813 g) i niezwykle poręczny (129,0x88,1x102,2 mm). Jest także solidnie wykonany - wszystkie elementy sterujące są uszczelnione, co chroni wewnętrzne podzespoły przed pyłem i wilgocią.

Zadbano także o ergonomię. Umieszczony na obiektywie pierścień przysłony może pracować w dwóch trybach. Przy jej ręcznym nastawianiu słychać charakterystyczny "klik", natomiast po włączeniu trybu bezstopniowego - przydatnego do nagrywania filmów, portretowania itp. - pierścień działa zupełnie bezgłośnie. Na górnej ściance znajdziemy także typowy dla lustrzanek górny wyświetlacz LCD, ułatwiający kontrolę najważniejszych ustawień. Ponadto Sony RX10 ma wbudowany elektroniczny wizjer OLED Tru-Finder o rozdzielczości 1,44 Mp i powięszeniu 0,7x oraz uchylny ekran LCD (84° w górę, około 43° w dół) o przekątnej 3 cale i rozdzielczości 1,23 Mp.

Nowością jest funkcja nastawiania ostrości na oczy (Eye AF), która ułatwia uzyskanie idealnej ostrości pozowanych zdjęć portretowych, co ciekawe system śledzi cel nawet gdy fotografowana osoba nie patrzy w obiektyw. Dodatkowo, trzy dostępne obecnie rozmiary ramki punktowego czujnika ostrości pomagają uniknąć przypadkowych błędów w nastawianiu ostrości, między innymi przy makrofotografii.

Aparat oferuje także nagrywanie filmów Full HD (1920x1080 60p/25pi) z możliwością wyboru trybów PASM i podłączenia zewnętrznego, profesjonalnego mikrofonu do gniazda Cannon (XLR). Ma również wbudowane moduły Wi-Fi i NFC, co pozwala na sprawną komunikację z urządzeniami mobilnymi.

Sprzedaż Sony Cyber-shot RX10 rozpocznie się w połowie listopada.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl