ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Canon EOS 1200D - lustrzanka dla początkujących Krzysztof Mularczyk

2014-02-12
4 komentarzy
24
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Canon EOS 1200D - lustrzanka dla początkujących
Po trzech latach od premiery amatorskiej lustrzanki EOS 1100D na rynek wchodzi jej następca z nową matrycą i filmami Full HD

Canon EOS 1200D otrzymał matrycę APS-C CMOS o większej niż u poprzednika rozdzielczości 18 Mp zapewniającej zakres czułości ISO 100-6400 (rozszerzone ISO 12800) oraz ten sam procesor DIGIC 4. Nie zmienił się 9-punktowy autofocus z centralnym punktem krzyżowym i tryb seryjny na poziomie 3 kl./s. Jest za to tryb filmowania w rozdzielczości Full HD (1080p) z kontrolą ekspozycji, ostrości i poziomu dźwięku, oraz funkcją Video Snapshot - serię krótkich klipów można automatycznie łączyć w aparacie w jeden film.

EOS-a 1200D wyposażono w lepszy niż w 1100D, 3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 460 000 punktów, ale ten sam lustrzany wizjer o polu widzenia 95% i powiększeniu 0,8x. Nowy Canon ma również pięć popularnych filtrów artystycznych, w tym efekt miniatury, rybiego oka i aparatu zabawki. Można je zastosować przed lub po zrobieniu zdjęcia, aby podkreślić przekaz lub nastrój fotografii, albo po prostu ukazać scenę z zupełnie innej perspektywy.

Canon EOS 1200D ma być dostępny w marcu. W zestawie z EF-S 18-55 mm f/3,5-5,6 IS II ma kosztować 549.99 dolarów.

Aplikacja EOS Companioni

Według producenta, EOS 1200D został zaprojektowany pod kątem potrzeb użytkowników, którzy używają lustrzanki po raz pierwszy i chcą od razu uzyskiwać imponujące wyniki. EOS 1200D to pierwszy aparat firmy Canon wprowadzany na rynek łącznie z aplikacją EOS Companioni na urządzenia mobilne. Aplikacja ta oferuje przydatne wskazówki i samouczki, które pomagają wykorzystać pełen potencjał nowego aparatu.

Z pomocą nowej aplikacji EOS Companion oraz przejrzystej skróconej instrukcji obsługi można szybko zapoznać się z układem przycisków oraz funkcjami aparatu. Sekcja "Inspire" w aplikacji EOS Companion zawiera samouczki i ćwiczenia, które uczą podstawowych zasad fotografii w tempie, jakie pasuje użytkownikowi - łącząc informacje o popularnych tematach zdjęć, takich jak zwierzęta i ludzie, z instrukcjami fotograficznymi, na przykład dotyczącymi prędkości lub perspektywy. Aplikacja oferuje też przewodnik diagnostyczny, który zawiera przydatne wskazówki na temat robienia lepszych zdjęć oraz rozwiązywania najczęstszych problemów, takich jak nieostry lub prześwietlony obraz, a także rady dotyczące komponowania fotografii grupowych i krajobrazowych.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl