ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wideo / Warsztat

Zmiana zdjęcia na czarno-białe - Photoshop [kurs wideo]

2014-01-16
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Oto prosta technika, dzięki której nudne kolorowe zdjęcia zmienią się w piękne czarno-białe fotografie.

W Photoshopie Elements jest kilka sposobów na stworzenie monochromatycznego obrazu. Najprostszą metodą jest zwykła konwersja do czerni i bieli, jednakże istnieje wtedy ryzyko, że spadnie kontrast i zdjęcie będzie płaskie. Przyciągające oko zdjęcie w skali szarości powinno charakteryzować się przede wszystkim bogactwem tonów, od mocnych cieni, przez subtelne półtony do czystej bieli. Z kolei mocny kontrast umożliwia uwypuklenie faktury i konturów elementów krajobrazu i dodaje zdjęciu dramatyzmu. Narzędzie Konwertuj do czerni i bieli, które możecie znaleźć w Photoshopie Elements, ma wiele różnych opcji, za pomocą których można rozjaśniać i przyciemniać określone tony.

Pokażemy Wam, jak ręcznie mieszać kanały i uniknąć przy tym przypadkowego odcięcia cieni lub świateł. Pokażemy także, jak rozjaśnić lub przyciemnić określone rejony zdjęcia. Narzędzia Ściemniania i Rozjaśniania okażą się dobrym uzupełnienie pracy po konwersji. W rezultacie uzyskamy ciekawy, wysokokontrastowy obraz, w którym podkreślimy kształty i formę krajobrazu, nadając zdjęciu odrobiny dramaturgii.

Więcej szczegółów oraz zdjęcia w dużej rozdzielczości potrzebne do ćwiczeń znajdziecie na naszej stronie: Konwersja do czerni-bieli - kurs Photoshop Elements

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl