ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Konkursy

Andrzej Bocheński wygrał międzynarodowy konkurs fotografii przyrodniczej Antoni Żółciak

2014-07-29
26 komentarzy
383
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Andrzej Bocheński wygrał międzynarodowy konkurs fotografii przyrodniczej
fot. Andrzej Bocheński
Za dramatyczne zdjęcie piorunów nad Zatoką Pucką, Andrzej Bocheński otrzymał najważniejsze wyróżnienie konkursu organizowanego przez Society of International Nature and Wildlife Photographers

Andrzej Bocheński miał o tyle prostsze zadanie, że uniknął deszczu. "Burza, owszem, była, ale nie padało", mówił. "Do zarejestrowania zdjęcia konieczny okazał się statyw i 30-sekundowa ekspozycja". Fotografia powstała przy użyciu Canona EOS 5D Mark III z obiektywem 105 mm i przysłoną ustawioną na f/8. Zdjęcie łodzianina okazało się lepsze od 180 pozostałych. Jak tłumaczył Phil Jones, prezes stowarzyszenia sprawującego opiekę nad konkursem: "W fotografii Andrzeja najbardziej cenimy szokujący realizm, z jakim przedstawił potęgę Matki Natury".


Po lewej: fotografia Craiga Billa, warta drugiego miejsca w konkursie Society of International Nature and Wildlife Photographers. Po prawej: jedno z wyróżnionych zdjęc autorstwa Grega Kacina.
Po lewej: fotografia Craiga Billa, warta drugiego miejsca w konkursie Society of International Nature and Wildlife Photographers. Po prawej: jedno z wyróżnionych zdjęc autorstwa Grega Kacina.

Na drugim miejscu uplasował się Craig Bill za ujęcie piorunu w Nowym Meksyku. Nagroda za trzecią pozycję powędrowała natomiast do Filipy Scarpy.


Trzecie miejsce w konkursie SINWP; fot. Filipa Scarpa
Trzecie miejsce w konkursie SINWP; fot. Filipa Scarpa

Society of International Nature and Wildlife Photographers jest relatywnie młodą organizacją, zrzeszająca zawodowców i entuzjastów fotografii przyrodniczej z całego świata. Powoływane przez SINWP konkursy są zazwyczaj otwarte dla wszystkich - warto więc pomyśleć nad wzięciem udziału w przyszłorocznych edycjach.

Zobacz więcej zdjęć Andrzeja Bocheńskiego

Andrzej Bocheński z wykształcenia jest architektem, ale już od kilkudziesięciu lat pracuje jako fotograf. Najpierw rozwijał się w kierunku mody, następnie otworzył się również na pozostałe kierunki tej dziedziny sztuki. Wyróżnienia otrzymywał m.in. na prestiżowych Sony World Photography AwardsHasselblad Masters, Px3 Prix de la Photographie, doceniło go również brytyjskie Royal Photographic Society czy redakcja Vogue Italia.

Wszystkie fotografie Andrzej publikuje zarówno na swoim portfolio, jak i w serwisie Fotoblur.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl