ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Konkursy

III edycja Projektu Przetwórnia rozpoczęta

2015-01-07
0 komentarzy
1
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
III edycja Projektu Przetwórnia rozpoczęta
fot. Rafał Milach
Rusza III edycja Projektu Przetwórnia, tym razem z udziałem Rafała Milacha w roli jurora

Przetwórnia to innowacyjny projekt Stowarzyszenia Fotograficznego FotoBzik, który miał swoją pierwszą odsłonę w 2013 roku. W Przetwórni udział bierze zaproszony przez organizatorów wybitny fotograf z Polski lub z zagranicy. Gościem pierwszej edycji był Tomasz Gudzowaty, drugiej Jacek Poremba, a do udziału w III edycji zaproszony został Rafał Milach, jeden z najbardziej utalentowanych i nagradzanych fotografów, specjalizujący się w fotografii dokumentalnej.

Rafał Milachurodził się w 1978 roku w Gliwicach. Ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (dyplom otrzymał w 2002 roku). W 2003 roku studiował w Instytucie Twórczej Fotografii na Uniwersytecie w Opawie w Czechach. Jest członkiem Anzenberger Agency i współzałożycielem kolektywu fotografów Sputnik Photos.


fot. Rafał Milach
fot. Rafał Milach

Etapy projektu

  • Nabór projektów do 15 marca 2015. Każdy autor może nadesłać swój cykl od 5 do 15 zdjęć o tematyce "nowy dokument" w terminie do 15 marca 2015 na adres projektprzetwornia@gmail.com z dopiskiem "Rafał Milach" lub przy pomocy formularza zgłoszeniowego na stronie konkursu.
  • Otwarte konsultacje Projektu. Przetwórnia 21 lutego 2015 W trakcie trwania naboru prac zorganizowane zostaną bezpłatne konsultacje z uznanym fotografem, zdobywcą nagrody Word Press Photo – Tomaszem Wiechem. Mamy nadzieję, że taka możliwość ucieszy osoby chcące dopracować swoje zestawy prac i liczące na twórczą korektę prac. Na konsultacje będą obowiązywały zapisy poprzez pocztę e-mail.
  • Gala Finałowa wyłaniająca zwycięzców 22 kwietnia 2015. Wszystkie zgłoszone do projektu zestawy fotograficzne zostaną przedstawione ekspertowi Przetwórni. Rafał Milach wyłoni 10 najciekawszych cykli fotograficznych, które podda publicznemu komentarzowi na otwartym spotkaniu 22 kwietnia 2015 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. W trakcie trwania gali finałowej wyłonionych zostanie 3 zwycięzców III edycji Projektu Przetwórnia.
  • Wystawa w Galerii Pauza oraz publikacja katalogu od 19 czerwca do 10 lipca 2015. Projekt uwieńczy wystawa nagrodzonych prac w galerii Pauza w Krakowie oraz publikacja katalogu.

fot. Rafał Milach
fot. Rafał Milach

Kto może wziąć udział?

Wszyscy poważnie traktujący swoje zainteresowania fotografią. Studenci oraz absolwenci uczelni artystycznych, jak również zaawansowani fotoamatorzy. W Projekcie Przetwórnia nie ma ograniczeń wiekowych, a udział jest bezpłatny.

Co można zyskać?

Poza możliwością konsultacji z uznanymi twórcami w trakcie konsultacji oraz Gali Finałowej, można wygrać wystawę prac w renomowanej Galerii Pauza w Krakowie, publikację w katalogu, uznanie autorytetu oraz szerokiej publiczności, a także rozgłos medialny np. zostać Fotografem Miesiąca Szerokiego Kadru, czy opublikować swoje zdjęcia na łamach pisma Digital Camera Polska. Stowarzyszenie Fotograficzne FotoBzik przewidują również przyznanie własnych wyróżnień.

Strona wydarzenia: www.projektprzetwornia.com

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl