ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Konkursy

Znamy 12 finalistów konkursu "Photo Grants Challenge. Sztuka Wolności"

2015-01-30
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Znamy 12 finalistów konkursu "Photo Grants Challenge. Sztuka Wolności"
Konkurs fotograficzy "Photo Grants Challenge. Sztuka Wolności"
Zakończył się II etap ogólnopolskiego konkursu fotograficznego "Photo Grants Challenge. Sztuka Wolności", który wyłonił 12 autorów najlepszych prac

W trakcie dwuweekendowych kursów fotograficznych zorganizowanych w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Poznaniu i Warszawie ich uczestnicy przygotowali cykl zdjęć nawiązujący do głównych idei konkursu. Prace powstawały pod okiem wykładowców, ekspertów w dziedzinie fotografii. Następnie zdjęcia poddane zostały ocenie kapituły konkursu, która wyłoniła 12 autorów (po 2 osoby z każdego miasta) najbardziej interesujących prac.

W najbliższy weekend tj. w dniach 31 stycznia i 1 lutego 2015 r. finaliści spotkają się na warsztatach fotograficznych w Warszawie. Warsztaty finałowe to trzeci i ostatni etap konkursu. Zostaną one zorganizowane w formie indywidualnych szkoleń praktycznych, przeprowadzonych pod opieką doświadczonych fotografików. Podczas warsztatów uczestnicy stworzą finałowe kolekcje zdjęć, nawiązujące tematyką do obszarów wsparcia funduszy norweskich i funduszy EOG. Będą one walczyć ponownie o głosy internautów oraz uznanie Kapituły Konkursu w terminie od 2 do 15 lutego 2015 r.

Ogłoszenie wyników "Photo Grants Challenge. Sztuka Wolności" oraz wręczenie nagród nastąpi 19 lutego 2015 r. podczas gali zorganizowanej w Warszawie. Uroczystości towarzyszyć będzie wystawa prac 3 finalistów.

Konkurs fotograficzny pod nazwą "Photo Grants Challenge. Sztuka Wolności" adresowany jest do wszystkich sympatyków fotografowania, w wieku od 18 do 30 lat. Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym etapie internauci poprzez platformę konkursową zgłaszali wykonane przez siebie zdjęcia. W wyniku głosowania internautów oraz głosowania kapituły konkursu wytypowanych zostało 60 autorów najlepszych zdjęć. Kolejnym etapem konkursu były dwuweekendowe kursy fotograficzne podczas, których uczestnicy przygotowywali cykl zdjęć nawiązujący do głównych idei konkursu.

Głównym celem konkursu jest propagowanie szeroko rozumianych wartości demokracji, wolności, postaw obywatelskich jako nawiązanie do obszarów wsparcia funduszy norweskich i EOG. Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronach: www.photograntschallenge.pl i www.facebook.com/photograntschallenge

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl