ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Konkursy

Znamy zdobywcę nagrody Poland National Award w konkursie SWPA 2015

Znamy zdobywcę nagrody Poland National Award w konkursie SWPA 2015
Paweł Jędrusik z Jaworzna otrzymał nagrodę Poland National Award przyznawaną w ramach prestiżowego konkursu Sony World Photography Awards 2015

Praca Pawła Jędrusika, zatytułowana "Gimnastyczki", została uznana za najlepsze pojedyncze zdjęcie autorstwa Polaka zgłoszone w kategorii otwartej tegorocznej edycji Sony World Photography Awards - największego na świecie konkursu fotograficznego.

Jędrusik - dziennikarz lokalnej gazety "Co tydzień" i lokalnej stacji "Telewizja dla Ciebie" - otrzyma w nagrodę aparat RX100 III firmy Sony, a 23 kwietnia weźmie udział w uroczystości wręczenia nagród SWPA 2015 w Londynie. Jego zdjęcie będzie prezentowane na wystawie w londyńskim Somerset House w dniach od 24 kwietnia do 10 maja. "Jestem naprawdę szczęśliwy, że wygrałem konkurs National Award" - mówi Jędrusik. "To jak dotąd mój największy sukces. Chciałbym podziękować tym, którzy pomogli mi wybrać zdjęcia na konkurs, szczególnie mojej rodzinie i mojej dziewczynie Inie, która nieustannie wspiera mnie w pracy". Fotograf tak opisuje zwycięskie zdjęcie: "Widać na nim gimnastyczki przygotowujące się do występu w Jaworznie. Dziewczęta za chwilę wyjdą na scenę, gdzie zaprezentują swoje umiejętności przed meczem bokserskim między polską drużyną JKB Jawor a angielską BC Bolton Champion".

Drugie miejsce w polskiej edycji konkursu National Award zajął Wiktor Zdrojewski, a trzecie Adrian Jaszczak.


fot. Wiktor Zdrojewski, 2 miejsce, Poland, National Award, 2015 Sony World Photography Awards
fot. Wiktor Zdrojewski, 2 miejsce, Poland, National Award, 2015 Sony World Photography Awards

fot. Adrian Jaszczak, 3 miejsce, Poland, National Award, 2015 Sony World Photography Awards
fot. Adrian Jaszczak, 3 miejsce, Poland, National Award, 2015 Sony World Photography Awards

Ogłoszono także zwycięzców wszystkich 54 konkursów National Awards organizowanych w ramach Sony World Photography Awards. W programie National Awards nagradzane są najlepsze pojedyncze zdjęcia wykonane przez lokalnych fotografów z całego świata, od Argentyny po Australię. Swoje prace mogą zgłaszać fotografowie o różnym poziomie umiejętności. Wszystkie nagrodzone zdjęcia można obejrzeć na www.worldphoto.org.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl