ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Konkursy

Fotosprint 2015 - Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w Fotografowaniu

2015-09-10
0 komentarzy
15
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Fotosprint 2015 - Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w Fotografowaniu
Fundacja Festiwal Sztuki Fotoreportażu zaprasza na jednodniowy konkurs fotograficzny organizowany w Częstochowie

Sławy polskiej fotografii, zaskakujący temat, niebanalna sportowa formuła, cenne nagrody i praktyczna wiedza - tego nie zabraknie podczas I Otwartych Mistrzostw Częstochowy w Fotografowaniu "Fotosprint 2015". Po sukcesach konkursów Fotomaraton 2013 i 2014 w Częstochowie, oraz tegorocznego projektu "Fotograficznych Wtorków" fundacja Festiwal Sztuki Fotoreportażu organizuje I edycję konkursu Fotosprint, który odbędzie się 3 października 2015 w Częstochowie.

I Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w Fotografowaniu - Fotosprint 2015 to wyjątkowy, pionierski projekt z uatrakcyjnioną formułą. Będzie to konkurs jednodniowy. Do konkursu zgłosić będzie można tylko jedno zdjęcie, wybrane z pośród tych zrobionych po starcie i ogłoszeniu tematu. Podczas finału pokazane będą wszystkie dopuszczone zdjęcia, a ich ocena odbędzie się z udziałem publiczności.

Dla kogo jest konkurs?

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, którym fotografia jest szczególnie bliska: zarówno do profesjonalnych fotografów, jak i pasjonatów tej pięknej sztuki utrwalania chwili. Konkurs jest dobrą okazją do doskonalenia swojego warsztatu, a jednocześnie – źródłem inspiracji i pomysłów, co w pracy zawodowych fotoreporterów, jak i hobbystów jest cenne.

O co chodzi w konkursie?

Konkurs będzie się dziać "tu i teraz", zatem nie polega na przesyłaniu gotowych już fotografii. Zadaniem uczestników będzie wykonanie tylko jednego zdjęcia (wybranego oczywiście spośród wszystkich, zrobionych podczas zawodów), nawiązującego tematycznie głównego tematu Konkursu, który do momentu startu pozostanie tajemnicą. Na realizację zadania przewidziano 6 godzin dnia konkursowego. Temat główny zostanie ogłoszony na starcie "Fotosprintu" (3. października b.r., godz. 10.00, Plac Biegańskiego obok Ratusza w Częstochowie).

Finał odbędzie się tego samego dnia w godzinach wieczornych, w sprawdzonym miejscu, adekwatnym do jego sportowego charakteru, "Pubie Sportowym Stacherczak" (podziemia DH Schott, al. Kościuszki 1), w niedalekiej odległości od miejsca startu. Podczas finału nastąpi publiczny i turniejowy wybór najlepszych zdjęć i ogłoszenie wyników.

W Jury konkursu zasiądą: Maciek Nabrdalik (jedyny Polak pracujący dla jednej z najlepszych na świecie prestiżowej amerykańskiej agencji fotograficznej "VII Photo", wielokrotnie nagradzany w najbardziej prestiżowych światowych konkursach), Maciek Moskwa (członek kolektywu "Testigo Documentary", laureat m. in. Grand Prix Grand Press Photo 2015, Grand Prix BZ WBK Press Photo 2014), oraz być może jeszcze ktoś ważny, ale to na razie tajemnica. Obrady zostaną przeprowadzane publicznie w formie warsztatów fotograficznych.

Na Mistrza Częstochowy w Fotografowaniu, Pierwszego i Drugiego V-ce Mistrza czekają cenne nagrody – aparatu fotograficzne od Nikon Polska. Po zakończeniu części konkursowej przewidziane jest spotkanie z członkami Kapituły i prezentacja ich prac.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Aby wziąć udział w konkursie, należy najpóźniej na dzień przed startem wypełnić prosty formularz rejestracyjny, dostępny w formie elektronicznej na stronie internetowej organizatora, a także dokonać opłaty rejestracyjnej w wysokości 10 zł (w przypadku, jeśli wpłata nastąpi do 30 września 2015) lub 15 zł jeśli wpłata nastąpi po 30. września lub w dniu startu. W przypadku osoby niepełnoletniej potrzebne będzie jeszcze wypełnienie krótkiego formularza. Na start wystarczy zabrać ze sobą cyfrowy aparat fotograficzny z pustą kartę pamięci oraz... wyobraźnię, kreatywność i dobre pomysły na ujęcia.

Więcej informacji

Szczegółowy Regulamin Konkursu oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na: www.festiwalsztukifotoreportazu.org/rejestracja lub www.fotosprint.org.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl