ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Wystawy

Wystawa "Evanescence" Tomka Tomkowiaka w Paryżu

2015-09-29
9 komentarzy
156
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Wystawa "Evanescence" Tomka Tomkowiaka w Paryżu
fot. Tomek Tomkowiak
Zdjęcia Tomka Tomkowiaka przeniesione na przerdzewiałe blachy oglądać będzie można w La Recyclerie w Paryżu

Już 3 października 2015r. o godzinie 18:00, w samym sercu Paryża - odrestaurowanym dworcu La Recyclerie, uznanym przez magazyn Le Monde za jedno z czterech miejsc, w których warto bywać w 2015 r. - odbędzie się wernisaż wystawy poznańskiego fotografa Tomka Tomkowiaka zatytułowana "Evanescence". Prezentowane zdjęcia stanowią cykl zdjęć fotografika stworzonych na przełomie ostatnich lat w Polsce i w Afryce. Na szczególną uwagę zasługuje sposób prezentacji zdjęć - powstały bowiem na pordzewiałych blachach wydobytych spod porzuconych, butwiejących podkładów kolejowych. W ten sposób cały projekt doskonale wkomponowuje się w hasło przewodnie La Recyclerie.

Ważną funkcję w prezentowanym pomyśle odgrywa przemijanie, nieuchronność związana z mijającym czasem, słowem - droga życia. Prezentowane portrety mieszkańców południowej Etiopii i Zanzibaru ulegają erozji, zmieniają się niemal na oczach oglądających. Postacie pośniedziałe, pokryte bliznami czasu, okryte rdzą, odrywające się od materii i opadające w niebyt. Z drugiej strony na wydrukach pojawiają się portrety europejskich modelek z fantazyjnymi fryzurami, makeup’ ami, które w prostej linii nawiązują do afrykańskich metod ozdabiania ciała, zdają się mówić: jesteśmy tacy sami, podlegamy wspólnym fascynacjom i wspólnemu przemijaniu.

Wystawę będzie można oglądać do 30 października w La Recyclerie, 83 Boulevard Ornano, w Paryżu.


fot. Tomek Tomkowiak
fot. Tomek Tomkowiak

Tomek Tomkowiak jest z wykształcenia filozofem, z zamiłowania podróżnikiem, lecz jego największą pasją jest fotografia. Specjalizuje się w sesjach komercyjnych, głównie czarno-białych, projektach autorskich, a także w zdjęciach typu glamour, beauty, fashion i nude. Od grudnia 2013 r. ambasador marki OLYMPUS. Dwukrotnie został laureatem konkursu Photo Erotica organizowanego przez polską edycję Playboya, w tym raz otrzymał pierwsze miejsce. Publikuje w magazynach modowych, podróżniczych i life-stylowych, m.in. w: VIVA, COSMOPOLITAN, ELLE, HARPER`S BAZAAR, PODRÓŻE, POZNAJ ŚWIAT, TRAVELER, NATIONAL GEOGRAPHIC, KONTYNENTY, LAIF, DIGITAL PHOTOGRAPHER, DIGITAL CAMERA… Na stałe współpracuje z amerykańskimi magazynami, w tym: FSHN, dla którego realizował sesję zdjęciową w Nowym Jorku, VOLO Magazine i VOLOGLAM. Jest laureatem międzynarodowych konkursów PX3 Prix de la Photographie Paris i International Photo Awards. www.tomektomkowiak.com


fot. Tomek Tomkowiak
fot. Tomek Tomkowiak

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl