ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Konkursy

Ruszyła 37 edycja konkursu Leica Oskar Barnack Award Jan Wodziński

2017-03-01
0 komentarzy
11
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Ruszyła 37 edycja konkursu Leica Oskar Barnack Award
25 tysięcy euro do wygrania - można już nadsyłać zgłoszenia na prestiżowy konkurs fotograficzny organizowany przez Leikę

Już po raz 37 firma Leica organizuje konkurs, którego patronem jest Oskar Barnack - wynalazca pierwszego na świecie aparatu małoobrazkowego na film 35 mm - Ur-Leica. Jak zwykle, organizatorzy przewidzieli dla zwycięzców cenne nagrody między innymi pod postacią pieniężną oraz sprzętu fotograficznego Leica.

Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach: głównej, przeznaczonej dla profesjonalnych fotografów oraz w kategorii "Newcomer", gdzie w szranki staną utalentowani artyści do 25 roku życia. Nadsyłane fotografie mają dokumentować interakcję człowieka z jego otoczeniem, przedstawioną w ciekawy i oryginalny sposób. W zeszłym roku zwyciężczynią została francuzka Scarlett Coten, autorstwa której zdjęcie widzicie powyżej. Jako najbardziej obiecującą młodą artystkę uznano natomiast 25-letnią Clementine Schneidermann.

fot. Clementine Schneidermann / Leica Oskar Barnack Award 2016
fot. Clementine Schneidermann / Leica Oskar Barnack Award 2016

Na zwycięzcę kategorii głównej w tegorocznej edycji konkursu czeka 25 tysięcy euro oraz aparat Leica M wraz z obiektywem, przy czym wartość tego zestawu wynosi 10 tysięcy euro. Najlepszy z fotografów w kategorii "Newcomer" także zostanie nagrodzony sprzętem fotograficznym o tej samej wartości, a zasobność jego portfela zwiększy się o dodatkowe 10 tysięcy euro. Nie jest to jednak koniec nagród - twórcy 10 pozostałych, wyróżnionych zgłoszeń zostaną uhonorowani kwotą 2500 euro a wszystkie wyróżnione zgłoszenia finalistów zostaną zamieszczone na stronie konkursu oraz w wydanym specjalnie na tę okazję albumie.

Zdjęcia na 37 edycję konkursu Leica Oskar Barnack Award będzie można nadsyłać  do 10 kwietnia bieżącego roku. Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie na tej stronie.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl