ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Konkursy

Wystartowała druga edycja Projektu Przetwórnia Krzysztof Mularczyk

2014-01-03
2 komentarzy
35
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Wystartowała druga edycja Projektu Przetwórnia
Zapraszamy wszystkich fotografujących do udziału w II edycji Projektu Przetwórnia, tym razem z udziałem Jacka Poremby w roli jurora

Przetwórnia to projekt Stowarzyszenia Fotograficznego FotoBzik, który miał swoją pierwszą odsłonę na przełomie 2012/2013 roku. W Przetwórni udział bierze zaproszony przez organizatorów wybitny fotografik z Polski lub z zagranicy. Gościem pierwszej edycji był Tomasz Gudzowaty. Do udziału w II edycji zaproszony został Jacek Poremba specjalizujący się w fotografii portretowej gwiazd, fotografii mody oraz fotografii reklamowej. Pracuje dla czołowych polskich czasopism takich jak Viva, Pani czy Gala, jest również autorem wielu okładek płyt kompaktowych m.in. Kaya/Bregovic, Nosowska, Lipnicka, Kora, Bartosiewicz, itd. Juror II edycji Projektu Przetwórnia poza działalnością komercyjną doskonale radzi sobie w obszarze fotografii artystycznej: jest autorem wielu wystaw indywidualnych oraz laureatem międzynarodowych oraz krajowych konkursów fotograficznych. Jego prace prezentowane były na wielu wystawach w kraju i za granicą, m.in. w CSW na Zamku Ujazdowskim w Warszawie, w 1998 Photokina w Niemczech oraz w 2003 w Galerii Pauza w Krakowie.

Sylwetkę Jacka Poremby z pewnością przybliży Wam wywiad jaki mieliśmy okazję z nim przeprowadzić: "Jacek Poremba - inspirujący wywiad". W artykule znajdziecie także więcej zdjęć tego znakomitego fotografa.

fot. Jacek Poremba

Etapy Projektu Przetwórnia

  • Nabór projektów - każdy autor może nadesłać swój cykl od 5 do 15 zdjęć zainspirowanych twórczością Jacka Poremby w terminie od 2 stycznia 2014 do 15 marca 2014 na adres projektprzetwornia@gmail.com z dopiskiem "Jacek Poremba".
  • Otwarte konsultacje Projektu Przetwórnia - w trakcie trwania naboru prac zorganizowane zostaną bezpłatne konsultacje z profesjonalnymi fotografami. Mamy nadzieję, że taka możliwość ucieszy osoby chcące dopracować swoje zestawy prac i liczące na twórczą korektę swoich fotografii. Na konsultacje będą obowiązywały zapisy poprzez pocztę e-mail. O terminach poinformujemy na stronie www.projektprzetwornia.com
  • Ocena oraz Gala Finałowa wyłaniająca zwycięzców 6 kwietnia 2014- wszystkie zgłoszone do projektu zestawy fotograficzne zostaną przedstawione ekspertowi Przetwórni. Jacek Poremba wyłoni 10 najciekawszych cykli fotograficznych, które podda publicznemu komentarzowi na otwartym spotkaniu 6-go kwietnia 2014 roku w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. W trakcie trwania gali finałowej wyłonionych zostanie 3 zwycięzców II edycji Projektu Przetwórnia.
fot. Jacek Poremba

Nagrody II edycji Projektu Przetwórnia

  • Nagroda specjalna Mecenasów wydarzenia Akademii Nikona oraz Szerokiego Kadru - mecenasi projektu nagrodzą laureata nadając mu miano Fotografa Miesiąca Szerokiego Kadru. Laureat będzie bohaterem filmu, który zostanie zamieszczony na stronie: http://www.szerokikadr.pl/fotograf-miesiaca. Dwie pozostałe osoby otrzymają dowolny, wybrany przez siebie kurs Akademii Nikona: http://www.akademianikona.pl/kursy/
  • Nagroda specjalna Digital Camera Polska - redakcja miesięcznika Digital Camera Polska przyzna własne wyróżnienia w projekcie, a ich laureatów nagrodzi publikacją zdjęć na łamach czasopisma.
  • Nagroda specjalna Stowarzyszenia Fotograficznego FotoBzik - zarząd Stowarzyszenia przyzna własne wyróżnienia w projekcie, a ich laureatów nagrodzi projekcją ich zdjęć w Kinie Pauza w trakcie trwania wystawy zwycięzców projektu. Produkcja wystawy i ekspozycja nagrodzonych zdjęć w Galerii Pauza w Krakowie oraz publikacja w katalogu.
fot. Jacek Poremba

Do kogo jest skierowany Projekt Przetwórnia

Do wszystkich świadomie posługujących się medium fotograficznym. Do studentów oraz absolwentów uczelni artystycznych, jak również do zaawansowanych fotoamatorów.

fot. Jacek Poremba

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl